Modna strona www w 2015 roku

olicom_logo_1

Przy projektowaniu stron www należy orientować się jakie są najnowsze trendy. Moda w tej branży powoduje wdrażanie nowych rozwiązań, w sposób trafiający w gusta i potrzeby klientów.

Jednym z najważniejszych trendów w tym roku jest projektowanie stron www w sposób pozwalający na łatwe adoptowanie się w nowszych modelach smartfonów czy tabletów.
Przystosowanie strony www firmy do formy mobilnej musi być również nowoczesna i profesjonalna.

Projektanci muszą zmierzyć się z zadaniem dopasowania treści i formy takiej strony www do nowoczesnych urządzeń mobilnych. Trzeba wykorzystać takie technologie projektowania aby były one uniwersalne i elastyczne, uwzględniające każdą rozdzielczość ekranu.
Strony www projektowane w tym roku są najmodniejsze gdy cechuje je prostota, przejrzystość, czystość, oszczędność oraz prosty layout. Wyraźną tendencją jest upraszczanie i centralna orientacja strony www w przeglądarce internetowej.
Na pewno, podczas projektowania stron www, w tym roku jest wykorzystywanie dużych czcionek, które ułatwia jego czytanie i podkreśla wartość pojedynczych słów oraz znacznie przyspiesza proces poszukiwania informacji na stronie.

Web design 2015 to dwa trendy w stylu – posługiwanie się imitacją głębi przedstawionej na warstwach oraz dominujący minimalizm, z wyważonym doborem kolorów i blokowym układem treści.
Znaczącą rolę odgrywają też elementy 3D i ikony oraz wykorzystanie white space – wolnej przestrzeni pomiędzy poszczególnymi układami na stronie. Ma to na celu robienie przerwy przeglądającemu strony klientowi, pomiędzy poszczególnym jej treściami.
Najnowsze trendy w tworzeniu stron www to także wykorzystywanie dużych obrazów jako tła. Uważa się, że stosowanie wysokiej jakości zdjęcia czy większego obrazka nadaje stronie elegancji i profesjonalnego wyglądu.

Strony www powinny nadal być oparte na pionowej orientacji uwzględniające statyczne menu, z wyraźnymi czcionkami i kolorami przyciskami menu znacznie poprawiającymi nawigację użytkownikom.

Tagi: