Wypocznij latem w Białce Tatrzańskiej

pensjonat mania.jpg1

Jest kalendarzowe lato 2015. Nie każdy chce lub może każdego roku spędzać wakacje nad morzem. Warto czasem i latem wybrać się w góry.
Bardzo piękną miejscowością jest Białka Tatrzańska, atrakcje są tam niezliczone dla każdego turysty.

Białka Tatrzańska jest chętnie odwiedzanym miejscem, są tam wspaniałe warunki, które sprawiły, że miejscowość ta, razem z przyległym terenem, stały się całorocznym kurortem.
Przenocować można w hotelach, kwaterach i pensjonatach, np. w Pensjonacie Mania.

Termy Bania z wodami termalnymi, przyciągają turystów z Polski i całej Europy. Na górskiej rzece Białka turyści uprawiają sporty ekstremalne, jak kajakarstwo górskie czy spływy pontonowe. Swoje miejsce znaleźli tu także uprawiający paralotniarstwo, którzy wykorzystują okoliczne wzgórza do uprawiania tej dziedziny sportu.

Dużym powodzeniem wśród zwiedzających cieszy się zabytkowy drewniany kościółek ze zbiorem narzędzi rolniczych i dawnych przedmiotów gospodarczych z około 1700 roku, jak i inne okoliczne drewniane świątynie.
Zimą do Białki Tatrzańskiej przybywają amatorzy narciarstwa i snowboardingu, którzy chętnie korzystają z ośrodka narciarskiego – Kotelnica Białczańska.

W pensjonacie Mania znajduje się wypożyczalnia skuterów śnieżnych Białka Tatrzańska, na których można pojeździć po górach i zobaczyć piękne, zimowe widoki. W sezonie letnim istnieje możliwość korzystania z basenu który znajduje się przy pensjonacie.

Warto też wybrać się do rezerwatu przełomu rzeki Białki można zażywać kąpieli wodnych i słonecznych, wspinać się po ścianach poszczególnych skałek, spacerować po zalesionych terenach i odpocząć w jaskini, gdzie podobno chronił się legendarny Janosik.

Można wejść na Litwinową Grapę w Czarnej Górze, żeby zobaczyć olśniewającą panoramę obejmującą Gorce, Pieniny, Babią Górę, oraz wspaniałe szczyty polskich i słowackich Tatr. Poczuje się to niezwykle piękne i urokliwe miejsce, gdzie na szczycie stoi krzyż milenijny, który wygląda jakby trzymał pieczę nad całym Podhalem i Spiszem. Na górze znajduje się wyciąg narciarski oraz oświetlone trasy.

Ciekawą atrakcją dla przybyszów są baseny geotermalne w Bukowinie Tatrzańskiej. W tym ogromnym kompleksie jest 12 basenów zewnętrznych i wewnętrznych, w których temperatura wody wynosi pomiędzy 28°C a 36°C, zjeżdżalnie, pływalnie dla najmłodszych, sauny – rzymskie, fińskie i góralskie, siłownia, solarium, gabinety masażu i zabiegów kosmetycznych.

Mania – pensjonat Białka Tatrzańska cennik ma na lato bardzo korzystny dla swoich gości:

- osoba dorosła od 65zł z śniadaniem od 50zł;
- dziecko:
1-3 lat od 10zł z śniadaniem od 10zł
4-8lat od 30zł z śniadaniem od 20zł
9-12lat od 45zł z śniadaniem od 30zł

Cena podana jest za dobę wraz z śniadaniem i obiadokolacją.

Istnieje również możliwość wynajęcia pokoju bez wyżywienia.
- osoba dorosła od 35zł
- dzieci 1-3 lat od 10zł
- dzieci 4-12lat od 20zł